Kupte si stavební pozemek bez nutnosti okamžité stavby

.

Lidé chtějí v dnešní době vlastnit obydlí, ve kterém tráví většinu svého života. Je to přirozená potřeba jistoty, díky které v dnešní době můžeme využívat hypotéky všeho druhu. Zajímavým typem hypotéky je hypotéka na pozemek. Uvažujete-li o tomto úvěru, určitě byste chtěli již předem vědět, proč je tento úvěr tak výhodný a proč byste se měli rozhodnout právě pro něj.

Největší a nejdiskutovanější výhodou úvěru typu hypotéka na pozemek je možnost vzít si půjčku, koupit si pozemek a až následně po určité době na něm začít stavět. U klasické hypotéky byste to museli udělat poněkud odlišně. Již při sjednávání hypotéky a následném pořizování pozemku byste museli mít plán a projekt, na jehož základě by Vám věřitel vypočítal všechny důležité vlastnosti a hodnoty hypotéky.

.

Kdy se rozhodnout pro hypotéku na pozemek?

  • V případě, kdy si nejste jisti, jaký dům nebo objekt chcete stavět
  • Když chcete vlastnit pozemek a nakládat s ním jiným, než stavebním způsobem
  • V situaci, kdy potřebujete odkoupit kus lesa, pole, louky nebo jiné nestavební parcely

Důvody pro využití tohoto úvěru jsou zřejmé. Jeden háček tento úvěr však přece jenom má, a tím je vyšší úrok oproti klasické hypotéce. Veškeré navýšení úroků a nutnost platit vyšší částky pramení z většího rizika. Pro věřitele je mnohem rizikovější, když si pořídíte pouhý stavební pozemek nebo zainvestujete ihned do pozemku plus domu. Nezapomínat na tuto skutečnost se Vám bude hodit hlavně v situaci, kdy nechcete nic podcenit a když chcete již předem vědět, kolik peněz budete muset splácet.

Zapomeňte na rizikové jednání

Lidé někdy mají problém vybrat ideální hypotéku, neboť na ně věřitelé spěchají. Co chcete stavět, kdy a jak? Tyto otázky Vás nemusí trápit, když Vaším cílem bude hypotéka na pozemek.

.